Mutlu Müşteri Temsilcisi=Mutlu Müşteri

December 10, 2016

 

Geçen gün bu başlıktaki tweet'i paylaştım. Nedeni çok basit, Türkiye'nin en genç hizmet sektörü iş alanı olan Çağrı Merkezleri'nde çalışan Müşteri Temsilcilerinin rollerine bir kez daha parmak basabilmek.

 

Geçen hafta İş Bulma Kurumu en çok hangi sektörlerde işgücü arandığına dair bir istatistik yayımladı. %38'lik oranla Çağrı Merkezi sektörü tüm iş alanlarının önüne geçmiş durumda. Peki neden? Enikonu yaklaşık 50bin çalışanın yeraldığı bu sektör neden hiç durmadan personel arıyor?

 

İşte bunun nedeni de basit: çünkü kimse artık çağrı merkezlerinde çalışmak istemiyor. Üstelik sadece müşteri temsilcisi adayları değil çağrı merkezlerinde destek birimlerinde de gerçekten büyük bir hevesle çalışmak isteyen kimseyi bulmak zorlaşmaya başladı.

 

Üstelik bu sektörün stratejik hedefi markaların müşterilerinin 24 saat her türlü iletişimini çağrı merkezleri üzerinden sağlamak… Peki markaların en önemli değer algısını oluşturan iletişim kalitesini temsil eden bu profesyonellerin mutluluğunu nasıl sağlayabilirsiniz?

 

1.Değer verilmek

2.Açıklık

3.İç-dış iletişim olanakları

4.Güven ve yetki

5.Gelişime destek

6.Özgürlük

7.Adil ücret politikası

 

Yapılan tüketici eğilim anketlerinin çoğunda müşterilerinin markalarla en çok iletişim kurduğu kanal olan Çağrı Merkezlerinin marka algısını %90 oranda etkilediği görülüyor.Siz markanızı temsil eden bu profesyonellerin mutluluğunu sağlayarak daha mutlu müşteriler kazanmak için neler yapıyorsunuz??

Please reload

Son Yazdıklarım...

July 29, 2018

December 23, 2017

August 26, 2017

January 8, 2017

December 18, 2016

December 18, 2016

December 18, 2016

Please reload

Arşiv...
Please reload

Etiket Ara...
Please reload

Takip Edin...
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • s-facebook
  • s-twitter
  • s-linkedin

© 2012-2018 by Gurkan Platin....