Çağrı Merkezi Satışın Merkezi...

December 11, 2016

 

“Banka çağrı merkezleri bir taraftan müşterinin işlemlerine yanıt verirken bir taraftan da mevcut müşterileri yeni ürün ve kanallara doğru yönlendirerek satışları da destekliyor.

 

Müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda yararlanabileceği hizmet ve ürünlerin tek bir telefonla önüne sunulması, aynı anda pek çok farklı müşteriye erişebilirlik oranının yüksek olması bunun yanında hem bankalar hem de diğer sektörler için  maliyetlerin yüz yüze satışa göre çok daha düşük olması çağrı merkezlerini satış konusunda odak noktası haline getiriyor.

 

Ayrıca diğer bankacılık ürünlerine yapılan çapraz satış  ve özel müşteri gruplarına yönelik yapılan dış aramalarda hedeflere yaklaşma ve satış oranının her geçen gün artmasında büyük rol oynuyor.

 

Yıllık hedeflere baktığımızda da çağrı merkezinden yapılan satış oranlarının diğer dağıtım kanallarıyla yapılan satışlarla  belirgin bir şekilde yarıştığı da açıkça görülüyor.

Bir müşteri temsilcisinin günde 40 kredi kartı ya da 80 kredi türü satışı yaptığı oluyor, bu da azımsanmayacak ölçüde güzel bir rakam.”

 

Çalışanların performansında eğitim ve motivasyonunda büyük önemi var. Çağrı merkezinde yapılan ürün satışlarında başarı ve verimliliği belirleyen ana faktörler çalışan profili ve CRM çalışmasıdır. Müşteri ihtiyaçlarını doğru analiz edip, doğru zamanda, doğru kanalla pazarlamayı yapabilmek çağrı merkezlerini satışın merkezi haline getirmeyi kaçınılmaz kılıyor.

Please reload

Son Yazdıklarım...

July 29, 2018

December 23, 2017

August 26, 2017

January 8, 2017

December 18, 2016

December 18, 2016

December 18, 2016

Please reload

Arşiv...
Please reload

Etiket Ara...
Please reload

Takip Edin...
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • s-facebook
  • s-twitter
  • s-linkedin

© 2012-2018 by Gurkan Platin....