top of page

PROJELERİM

Aşağıda bugüne kadar bir parçası olarak görev aldığım projelerden örnekler bulabilirsiniz. Bu projelerin bazılarına bizzat liderlik etmiş olmakla beraber bazılarında da proje ekibinde görev alarak projenin hedeflerinin gerçekleşmesine katkıda bulunmaya çalıştım.

Enson Projeler

Satış ve Pazarlama Öyküleri

Satış ve pazarlama alanında çalışan bir grup profesyonel kendi tecrübelerimizi kısa hikayelerle bu alanda kariyer elde etmek isteyenlerle paylaşmak üzere bir kitapta topladık. Satış ve Pazarlama Öyküleri'ne buradaki linkten ulaşabilirsiniz...

Dijital İK

İnsan kayakları yönetimi alanında yoğunlaşmış ve kendilerine 4Ekip adını vermiş bir grup blogger ile birlikte Dijital İK adını verdiğimiz bir ortak e-kitap hazırladık. Kariyer.net'in sponsorluğunda hazırlanan bu kitaba buradaki linkten ulaşabilirsiniz...

KKB Findeks Müşteri İletişim Merkezi...

Türkiye'nin ilk ve tek kredi bürosu olan ve 9 banka tarafından kurularak tüm finans ve reel sektör kurumlarına, aynı zamanda Findeks ile birlikte bireylere de hizmet veren Kredi Kayıt Bürosu için Müşteri İletişim Merkezi'nin kuruluşu... 

NET CALLCENTER Satış ve Pazarlama Stratejilerinin Tasarımı...

Telekomünikasyon sektörünün  en genç ve güçlü çağrı merkezi olma özelliğine sahip NET CallCenter'in hizmet ağının genişlemesi için tüm pazarlama süreçlerinin oluşturulması, çizgiüstü ve çizgialtı iletişim stratejilerinin gelistirilmesi, kurumsal satıs ve pazarlama araçlarının hazırlanarak kullanılmaya baslanması süreçlerine danışmanlık yapıldı.

HSBC Mobil SAtış Ekipleri....

Büyüyen satış kadrosuna yeni katılan profesyonel satış temsilcilerinin Satıs'ın Iki Yüzü Egitimleri aracılıgı ile satıs egitim programları tamamlandı.   

FINANSBANK....

Finansbank'ın sube kobi ve isletme bankacılıgı satıs destek ekipleri ve satıs ekipleri için Ödeme Sistemleri ürünleri hakkında satıs odaklı sınıfiçi egitimler ve webinerler hazırlanarak uygulandı. Ayrıca Finansbank'ın destegi ile Atatürk Üniversitesi Çagrı Merkezi Bolumu'nun egitim icerik haritalarına baglı degerlendirme sürecine danısmanlık yapıldı. 

CALLPEX ACADEMY: Çağrı Merkezi Okulu...

CALLPEX için en önemli deger olan kaliteli insan kaynagı temini ve gelisimi için sınıfiçi ve uzaktan egitim programlarını kapsayan klasik anlamda bir akademi kadrosu olusturularak uzun vadeli vizyonu ve uygulama planı hazırlandı. Bu sayede Müsteri Temsilcileri için isealım sonrasında kurumsallasmıs bir oryantasyon programı ve Takım Lideri, Proje Yöneticisi gibi orta kademe yöneticilerin atama programları  için de Liderlik Maratonu adında gelistirme programları uygulanmaya baslandı.

CALLPEX Satış ve Pazarlama Stratejileri....

En hızlı büyüyen, en genç çagrı merkezi olma özelligine sahip Callpex'in hizmetlerinin birer "ürün" olarak ele alınmasını saglayarak buna baglı tüm pazarlama süreçlerinin olusturulması, cizgiüstü ve cizgialtı iletisim stratejilerinin gelistirilmesi, kurumsal satıs ve pazarlama araçlarının hazırlanarak kullanılmaya baslandı. 

GARANTİ Kartlı Ödeme Sistemleri Ürünlerinin...

Mevcut ve yeni müsterilere satısı, inaktif ürünlerin aktivasyonu, tanıtım kampanyaları, çapraz ve dikey satısı, müsteri yeniden kazanım programının uygulanması gibi birçok pazarlama projesi gelistirildi ve uygulandı.

FENERBAHÇE KART....

Gelistirilen pazarlama stratejilerine baglı olarak hem konvansiyonel hem de digital kanallardan potansiyel kullanıcı bularak kart satısı, uye yeniden kazanım ve kayıp engelleme programlarının yürütüldü.Tahsilat süreçlerinin gelistirilerek yeni gönülbaglılıgı progları ile entegre çözümler yaratıldı. 

ORIFLAME Bildirim Yönetim Sistemi...

Dünyanın en büyük dogrudan satıs organizasyonu olan Oriflame'in distrubutorleri ile artan iletisim ihtiyacının karsılanması için iletisin haritaları hazırlanarak MI4Biz platformuna aktarıldı ve tüm kanallardan gelen bildirimlerin Oriflame organizasyonuna iletilerek sonuclarının takip edilmesi ve raporlanması süreçleri yönetildi .

TEB Kobi Kulübü...

KOBİ’leri tek bir çatı altında buluşturan ve güçlerini birleştiren banka destekli ilk ve tek kulüp olan KOBİ Kulüp sayesinde firmaların satın alma ve tedarik süreçlerinde yaşadığı pek çok sorunu çözebilecek ve satın alma maliyetlerinde %50 lere varan avantaj saglayacak iletisim sistemi kuruldu ve yönetildi.

TEB TotalCard...

Avrupa'nın en büyük akaryakıt kart programının hedef kitlesine ulasımı için yeni müsteri bulma, mevcut müşterileri elde tutma, müşteri kaybını yönetme, çapraz satış projeleri geliştirildi ve uygulandı.

JACOBS Kahve...

Kraft Türkiye için Jacobs Kahve'nin 360 derece pazarlama kampanyası tasarlandı. Bu kampanya kapsamında kurumsal işbirlikleri yapıldı, "keyif kulübü" adında bir web portal üzerinden kahve keyfi üyeleri yaratılıp entegre IVR ve SMS mesajları ile interaktif iletişim mesajları aktarıldı. Üyelerin telefonla kahve siparişi alınıp mikro ödeme sistemi ile tahsilatı sağlanarak oluşturulan lojistik destek ile ürün teslimi sağlandı.  

TELEGAMİ: Sales&Services

Türkiye'nin ilk tele satış organizasyonu kuruldu ve onlarca proje ile adım adım büyütüldü... İnteraktif digital ajanslarla işbirliği yapılarak iş ortaklarımızın pazarlama alanlarındaki etkinliklerine doğrudan katkıda bulunuldu. Pazarlama alanında 360* iletişim çözümleri sunan ilk etkileşim merkezi olma özelliği ile en dikkat çekici ve yükselen pazarlama şirketi oldu.  

Please reload

Ne dediler?​​​
"Hayata,dünyaya ve insana dair düşünen ve üreten birinden iknayı ve satışı öğrenmek, bildiğinizi düşündüğünüz şeyler hakkında tekrar düşünmek isterseniz, Gürkan Platin'le "satış" ı beraber tartışmakta büyük fayda var."Mehmet Sindel, CEO

Bilyoner.com

​"Gürkan Bey'in eğitimleri, konu ne olursa olsun, biraz durup kendinize bakma ihtiyacı hissettirir. Bu eğitimin size nasıl fayda sağlayacağını eğitimin başında öyle net anlatır ki, eğitim süresince  konuyla ilgili yaşamınıza yeni bir form verdiğinizi farkedersiniz. Bu nedenle hep "Hani xxxxx eğitiminde konuşmuştuk ya,..." yerine "hani Platin Bey'den aldığımız eğitimde konuşmuştuk ya,..." ile başlar eğitime dair tüm anımsamalar.. :))"

Nergis Alpargu, Eğitim Koordinatörü

TEMPO

"Gürkan Platin ile iş dünyası içerisinde çok sık bir araya gelebilme şansına erişen insanlardan biriyim. “Farklı” olmayı ve fark yaratmanın değerini biliyorum zannederken bunu gerçekten uygulayan ve uygulatan birine yakın olmanın ne büyük bir avantaj olduğunu tarif etmek güç. Satış, pazarlama ve iş geliştirme gibi birçok alanda sınırsız bilgi ve tecrübesiyle, hayatın bir okul olduğunu hissettiren yaklaşımıyla her zaman yanınızda olmasını isteyeceğiniz, sorular soracağınız ve hemen hepsine beklenmedik ama en doğru cevapları alacağınız bir profesyonel."

A. Evren Aydınel , Digital Marketing

Marketing Works​

Eğitime ve beraber çalıştığı insanlara sevgiyle bakan ve bu bakış açısı sayesinde onlardan da sevgi ve bağlılık gören bir duygu adamıdır Platin. Çalışma ve eğitim ortamlarına yüksek motivasyon ve neşe katması da O'nun en güzel değerlerindendir.
İnsanları taşıdıkları değerlerle tanıştırıp, vizyon ve hedef odaklı insanlara dönüştürebilmesi birlikte çalıştığı insanlar için büyük bir kazançtır. O her yerde  bir eğitimcidir. Yemekte, yolda, çalışırken hatta selam verirken bile birşeyler öğrenebileceğiniz örnek bir rol modeldir.

Murat Yıldırım, Eğitim Yöneticisi

Callpex Academy​

Eğitim beklentilerimin çok ötesinde oldu gerçekten.Tamamen bize özel olarak hazırlanmış Call Center dünyasındaki büyük resmi görmem açısından çok faydalı oldu. Şirket içimizde gerçekleştireceğimiz yeni projede bu bilgilere ihtiyacım olacağı kesin. Gerek bilgi birikiminiz, gerek yol gösteriminiz, gerek samimi davranışlarınız eğitimi "eğitim atmosferi"nden çıkarıp dostane bir ortama çevirmeniz de ayrıca kutlamam gereken bir konu...

Seray Güngör Birol, CRM Manager

Nestlé Turkey

Egitimden sonra "Platin ne demisti?" ve "Platin ne derdi?" ifadeleri dilimizden düsmez oldu.
İkincisi için Platin'in interaktif atölye çalısmalarını başlatıyoruz."

Tamer Gülce, Yönetici Ortak

FormalisTech​

Gürkan Platin, satıs ve satıs sonrası servis ekiplerimizin katıldıgı Satıs'ın Ikı Yuzu egitiminde sistematik bir yaklasım içerisinde satıscının görevlerini nasıl yerine getirmesi gerektigini adım adım gösterdi. Potansiyel bir müsterinin bulunmasından satısın kapanmasına kadar geçen tüm süreçlerimizi sayesinde analiz ederek kurumsallasmıs bir satıs stratejisi uygulamaya basladık"

Kamil Tuğcu, Yönetici Ortak

FormalisTech​

Please reload

bottom of page